Strajk ostrzegawczy w Poczcie Polskiej S.A. 11-10-2023r w godzinach 08:00 - 10:00 !!!

Odc. 5 Służbowe paczki ekstra 24


paczka

Wiele rzeczy w poczcie służbowej już widzieliśmy. Ale to przerosło nasze oczekiwania. Szukamy tu nie tyle zdrowego rozsądku, ale przede wszystkim konsekwencji przy realizacji wyzwań wzrostu. Otrzymaliśmy bowiem 5 (słownie:pięć) służbowych paczek ekstra 24. W jednej z nich pismo o zamiarze wypowiedzenia jednemu z pracowników warunków umowy o pracy w części dotyczącej miejsca pracy. W drugiej…pismo o zamiarze wypowiedzenia jednemu z pracowników warunków umowy o pracy w części dotyczącej miejsca pracy. W trzeciej, czwartej i piątej dokładnie to samo. Każde oczywiście dotyczyło innego pracownika. Czyżby w jednej kopercie listu poleconego pisma te by się pogryzły? 

Za każdą przesyłkę nadawca uiścił 15,50 PLN. Zażyczył sobie bowiem, pomimo śledzenia przesyłek, poinformowania go o doręczeniu poprzez sms. Zatem koszt całej partii korespondencji kierowanej do WZZPP wyniósł 77,50. Pokusiliśmy się o pewne wyliczenia w kontekście wyzwań wzrostu. I tak, za tę kwotę można by kupić ponad 6 ryz papieru do drukarki lub 77 długopisów, bądź słuchać radia tranzystorowego przez 79 dni, przy używaniu go przez 8 godzin dziennie.

Ironicznie bijemy brawo w postawie stojącej gratulując jednocześnie urzędowi Bydgoszcz 1 najlepszej drogi do realizacji planu sprzedażowego paczka ekstra 24.
Dla niedowiarków poniżej dowody.