Strajk ostrzegawczy w Poczcie Polskiej S.A. 11-10-2023r w godzinach 08:00 - 10:00 !!!

Odc. 23 Podwyżki w tworzonych Regionach Sieci


podwyżki

Nie wiem czy posiadacie Państwo wiedzę na temat dokonywanych podwyżek wynagrodzeń zasadniczych. Dzieje się to w tworzonych Regionach Sieci.

Po rekrutacjach pracownicy otrzymują nowe uposażenia, wyższe od poprzednich o kilkaset złotych. Zazwyczaj są to kwoty od 200 do 1000 złotych. Niestety dzieje się tak pomimo, że pracownicy ci zasadniczo nie zmieniają zakresu swoich obowiązków. Jedyną zmianą jest zmiana jednostki. Działania takie są realizowane pomimo, że fundusz na wynagrodzenia nie uległ zmianie i nie został zwiększony. Wszystkie podwyżki dla tworzonej administracji RS odbywają się kosztem służb eksploatacyjnych. Jakie środki są w to zaangażowane łatwo wyliczyć (myślę, że kilkaset tysięcy w każdym RS).

Nie jest moją intencją wypominanie komukolwiek takich podwyżek,ale pojawiają się pytania: co z pozostałymi pracownikami RS, listonoszami, asystentami, co z pracownikami innych pionów? Czy to nie są pracownicy PP, uczciwie pracujący, których pensja co miesiąc traci na wartości kilka procent z powodu ciągłych podwyżek cen? Dlaczego zarząd przeprowadza ukryte podwyżki dla wybranych grup pod osłoną reorganizacji? Dlaczego nie wprowadzono wartościowania stanowisk?

Tyle czasu się o tym mówi ! Może najpierw należało to przeprowadzić, a dopiero potem wprowadzać podwyżki, czy regulacje wynagrodzeń.

Przepraszam za anonimową formę informacji, ale osobiście nie wierzę w szczytne wartości PP. Mimo wszystko są to slogany na potrzeby PR.