Zapraszamy wszystkich pracowników do wstępowania do naszej organizacji związkowej. Deklaracja członkowska dostępna jest w zakładce "Dokumenty". Zapraszamy.

Dziękujemy!


Nie będziemy się licytować z rzecznikiem Poczty Polskiej panem Witowskim jaki procent, czy też ułamek procentu wziął dziś udział w dwugodzinnym strajku ostrzegawczym. Z pewnością wyliczenia pana Witowskiego w niedługim czasie będą dla nas cennym dowodem. Teraz chcemy skupić się na czymś innym. Tą drogą pragniemy Wam pracownikom Poczty Polskiej serdecznie podziękować za udział w dzisiejszym dwugodzinnym strajku ostrzegawczym. Chcemy również podziękować wszystkim tym, którzy chcieli się do tego protestu przyłączyć, lecz wskutek zastraszania, że jeśli nie przerwiecie strajku ostrzegawczego, lub też zdecydujecie się włączyć, zostaną wobec Was wyciągnięte surowe konsekwencje służbowe, ze zwolnieniem dyscyplinarnym włącznie. Wyraźnie to świadczy o słabości pracodawcy, który obawiając się Waszej siły, posunął się do wykorzystania uwłaczających technik perswazji, naruszając przy tym nie po raz pierwszy Wasze prawa. Niedługo i do tego też wrócimy. Raz jeszcze Wam wszystkim serdecznie dziękujemy, w tym  za samo zaangażowanie. Wielkie podziękowania należą się również klientom Poczty Polskiej, którzy w wielu różnych miejscach w kraju bardzo pozytywnie Was i nas zaskoczyli. Tak jak opisywaliście to w mailach, wiadomościach prywatnych, dzwoniąc do nas, pod wieloma urzędami pocztowymi stały kolejki klientów, pomimo iż urzędy pocztowe były otwarte, czekali oni cierpliwie pod placówką pocztową nie przekraczając progu urzędu  do godziny 10:00, czyli zakończenia strajku ostrzegawczego. Wiemy, że sami dziękowaliście klientom za ich wyrozumiałość i cierpliwość. My chcemy do tych podziękowań się przyłączyć.

Raz jeszcze pragniemy podziękować Wam pracownikom i wszystkim klientom Poczty Polskiej S.A., którzy z wyrozumiałością podeszli do dzisiejszego dwugodzinnego strajku ostrzegawczego. Dziękujemy.